بیمه انرژی

کارگزاری رسمی بیمه اطلس نفت و انرژی

بیمه انرژی

عملیات کشف، استخراج و توسعه منابع نفت و گاز در خشکی و دریا مستلزم سرمایه‌گذاری‌های کلان و بهره‌گیری از نیروی انسانی متخصص داخلی و خارجی و به کارگیری ماشین آلات و تجهیزات گران قیمت و پیچیده است که در معرض ریسک‌هایی فراتر از کارهای عمرانی و صنعتی قرار دارند. از این رو برای استخراج نفت، گاز و پالایش آن‌ها و سایر کارخانجات جانبی که در فرایند تولید نفت و گاز احداث می‌شوند، بیمه‌هایی با عنوان بیمه انرژی طراحی شده‌اند که خطرات ایجاد شده و خسارات به وجود آمده در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی را چه در هنگام ساخت و چه در زمان بهره‌برداری تحت پوشش قرار می‌دهند. شرکت گارگزاری رسمی بیمه نفت و انرژی با توجه به سرمایه مورد تعهد، پوشش‌های بیمه‌ای مناسب را در بخش‌های ساحلی و فراساحلی با بهترین شرایط برای بیمه‌گذاران خود فراهم می‌نماید. بیمه‌های انرژی فعالیت‌های مختلف در زمینه پروژه‌های صنایع هیدوکربوری را تحت پوشش قرار می‌دهند که به دو نوع اصلی تقسیم‌بندی می‌شوند:

1) بیمه‌نامه‌های بخش ساحلی (onshore)

این بیمه‌نامه برای فعالیت‌های واقع در خشکی صادر می‌شود و عملیات مربوط به اکتشاف و استخراج نفت و گاز (شامل چاه‌ها، تاسیسات، عملیات و دستگاه‌های حفاری)، پالایشگاه‌های نفت، توسعه پالایشگاه‌های نفت، پالایشگاه‌های گاز، توسعه پالایشگاه‌های گاز، تاسیسات پتروشیمی در حال بهره‌برداری، ساخت و نصب تاسیسات نفت، گاز و پتروشیمی، کارخانه‌های تولید روغن موتور، مخازن نفت و خطوط لوله در حال بهره‌برداری را در بر می‌گیرد.

2) بیمه‌نامه‌های بخش فرا ساحلی (offshore)

این بیمه‌نامه برای پوشش خطرات فعالیت‌های دریایی ( شامل چاه‌ها، تاسیسات، عملیات و دستگاه‌های حفاری دریایی)، ساخت سکوهای حفاری دریایی، بارگذاری جکت‌ها، deck‌ها و... بر روی barge و حمل و استقرار آن‌ها در محل نصب در دریا جهت ساخت سکوهای حفاری دریایی، بازسازی سکو‌های حفاری دریایی، سکوهای حفاری دریایی در حال بهره‌برداری، لوله گذاری در دریا و خطوط لوله در حال بهره‌برداری در دریا و سایر موارد مرتبط با عملیات اکتشاف و استخراج نفت و گاز در دریا صادر می‌شود.

بیمه انرژی
بیمه انرژی
بیمه انرژی

برخی از مشتریان