بیمه مهندسی

کارگزاری رسمی بیمه اطلس نفت و انرژی

بیمه مهندسی

بیمه‌های مهندسی زیر مجموعه بیمه‌های اموال می‌باشد که در این بیمه‌نامه خسارات فیزیکی غیرقابل پیش‌بینی ناشی از حوادث در پروژه‌های در حال احداث و یا سازه‌‌‌ها و تاسیسات و یا ماشین‌آلات و تجهیزات در حال بهره‌برداری تحت پوشش قرار می‌گیرد. بیمه‌های مهندسی عبارتند از:

1) بیمه تمام خطر پیمانکاران

پروژه‌های ساختمانی از تاریخ شروع تا زمان تحویل به کارفرما در مقابل تمامی خسارت‌های ناشی از هر حادثه و همچنین خسارت‌های مادی، جرح، صدمات بدنی وارده به اشخاص ثالث، پاکسازی محیط و برداشت ضایعات تحت پوشش این بیمه‌نامه قرار می‌گیرد.  بیمه تمام خطر پیمانکاران جزو بیمه‌های تمام خطر تلقی می‌گردد، به این معنی که هرگونه زیان یا خسارت ناگهانی و غیر قابل پیش‌بینی وارد آمده در طول مدت بیمه به اموال بیمه‌شده واقع در محل اجرای پروژه ساختمانی را مشروط بر اینکه به نحوی مشخص در بیمه‌نامه مستثنی نشده باشد تحت پوشش قرار می‌دهد.

2) بیمه تمام خطر نصب

بیمه تمام خطر نصب خسارت‌های فیزیكی غیرقابل پیش‌بینی ناشی از حادثه كه در حین اجرای عملیات نصب، مونتاژ یا دمونتاژ انواع ماشین‌آلات و تجهیزات و نیز نصب هرگونه سازه با اسكلت فلزی در كارگاه‌های كوچك و بزرگ صنعتی، کارخانجات، صنایع خودروسازی، شیمیایی، فولاد، غذایی، چوب و كاغذ، چرم، كاشی سازی، صنایع وابسته به كشاورزی همچنین سیستم‌های مخابراتی، ابزارهای دقیق آزمایشگاهی، نیروگاه‌ها، پتروشیمی، پالایشگاه ها، پروژه‌های انتقال گاز یا نفت و نیز خطوط انتقال نیرو روی می‌دهد را تحت پوشش قرار می‌دهد. پوشش این بیمه از زمان شروع عملیات نصب آغاز شده و شامل دوره آزمایش و درصورت تمایل بیمه‌گذار دوره تحویل موقت (دوره نگهداری یا تضمین) نیز خواهد شد.

3) بیمه ماشین‌آلات و تجهیزات پیمانکاران

بیمه ماشین‌آلات و تجهیزات پیمانکاران خسارت‌های فیزیکی که به طور ناگهانی و پیش‌بینی نشده به انواع ماشین‌آلات و تجهیزات متحرک و یا ثابت واقع در محلی که در بیمه‌نامه مشخص گردیده وارد گردد را جبران خواهد کرد. ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران از قبیل لودر، گریدر، بولدوزر، غلتک، سایدبوم، جرثقیل، تاورکرین، سنگ شکن، کارخانه تولید بتن، لیفتراک، تسمه‌های نقاله و...

4) بیمه شکست ماشین آلات

این بیمه‌نامه برای کارخانه‌ها در زمان بهره‌برداری صادر می‌شود و خسارات فیزیکی، ناگهانی و غیر قابل پیش‌بینی وارده به تاسیسات، تجهیزات و دستگاه‌ها را تا ارزش جایگزینی شامل هزینه نصب، حقوق و عوارض گمرکی و هزینه حمل را بیمه می‌کند.

5) بیمه تجهیزات الکترونیکی

این بیمه‌نامه کلیه خسارات سخت افزاری ابزارهای ظریف الکترونیکی مانند رایانه و... را در مقابل خسارات ناشی از ضربه، برخورد اجسام خارجی، آبدیدگی، آتش سوزی و نوسانات برق تحت پوشش قرار می‌دهد. 

6) بیمه ریسک‌های تکمیل شده ساختمانی

بیمه ریسک‌های تکمیل شده ساختمانی خسارت‌های وارده به انواع سازه‌های احداث شده در زمان بهره‌برداری از قبیل ساختمان‌های مسكونی، اداری، تجاری، برج ها،‌ جاده‌ها، راه آهن، فرودگاه، كانال‌های آبیاری، پل‌ها، تونل‌ها، سدها، موج شکن و اسكله، خطوط لوله آب، نفت، گاز، فاضلاب و نیز انبارها و معادن را تحت پوشش قرار می‌دهد. بیمه ریسک‌های تكمیل شده از نوع بیمه با خطرات معین بوده و خسارت‌هایی که در متن بیمه‌نامه ذکر گردیده است را تحت پوشش قرار دهد.

7) بیمه فساد کالا در سردخانه

این بیمه‌نامه مکمل بیمه شکست ماشین‌آلات است و بیمه‌گذار می‌تواند همزمان با بیمه تجهیزات سردخانه، خسارت ناشی از فساد کالاهای موجود در انبار سردخانه را در صورت از کار افتادگی دستگاه‌های تبریدی تحت پوشش قرار دهد.

بیمه مهندسی
بیمه مهندسی
بیمه مهندسی

برخی از مشتریان