بیمه مسئولیت حرفه ای

کارگزاری رسمی بیمه اطلس نفت و انرژی

بیمه مسئولیت

بیمه مسئولیت حرفه‌ای تنها به افرادی تعلق می‌گیرد که در یک زمینه‌ای تخصص داشته و دارای گواهینامه معتبر و مجوز قانونی برای فعالیت خود هستند. از جمله بیمه‌نامه‌های مسئولیت حرفه‌ای می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

1) بیمه مسئولیت حرفه‌‌ای پزشکان و پیرا پزشکان

بیمه مسئولیت مدنی حرفه‌ای بیمه‌گذار در قبال اشخاصی است که به علت خطا، غفلت و یا قصور بیمه‌گذار در تشخیص، معالجه، مداوا، اعمال جراحی و به طور کلی انجام امور پزشکی دچار صدمات جسمانی شده و یا فوت شوند.

2) بیمه مسئولیت حرفه‌‌ای مهندسین

بیمه‌های مهندسی از جمله رشته‌های مورد توجه صاحبان صنایع و سرمایه در بازارهای جهانی محسوب می‌شود که با توجه به کاربرد‌های گوناگون آن از تنوع زیادی برخوردار است.  بیمه‌های مهندسی خطرات فیزیکی احتمالی و حوادث ناگهانی و غیر قابل پیش‌بینی در طول فعالیت‌های صنعتی‌، عمرانی و طرح‌های ساختمانی و وقوع خسارت‌های بزرگ به سرمایه‌های کلان را تحت پوشش قرار می‌دهد. محدوده پوشش در بیمه‌های مهندسی برخلاف سلیر رشته‌های بیمه که بیشتر دامنه‌ای به نسبت و محدود دارند و تنها خطرات کمتری را زیر پوشش خود قرار می‌دهند و بسیار وسیع و گسترده است.

3) بیمه مسئولیت حرفه‌‌ای دلالان رسمی

این بیمه‌نامه به منظور جبران خسارت‌های احتمالی ناشی از مسئولیت دلالان رسمی بیمه صادر می‌شود.

4) بیمه مسئولیت حرفه‌‌ای نمایندگان بیمه

این بیمه به منظور جبران خسارت‌های مالی احتمالی ناشی از مسئولیت نمایندگان بیمه صادر می‌شود.

5) بیمه مسئولیت حرفه‌‌ای پارکینگ

چنانچه خسارت جانی به اشخاص ثالث و خسارت مالی ناشی از خطرات تحت پوشش به خودروهای پارک شده در پارکینگ وارد آید بیمه‌گر پس از احراز مسئولیت بیمه‌گذار نسبت به جبران خسارت اقدام خواهد نمود.

6) بیمه مسئولیت حرفه‌‌ای تورها

مسئولیت افرادی که با تورهای سیاحتی - زیارتی به سفر می‌پردازند، بر عهده مسئول آژانس مسافرتی است که مالکیت تور را به عهده دارد. از این رو در صورتی که برای یکی از مسافران تور اتفاقی رخ‌ دهد، خسارات آن بر عهده صاحبان آژانس مسافرتی می‌باشد.

7) بیمه مسئولیت حرفه‌ای مسئول فنی بیمارستان‌‌ها، کلینیک‌ها و درمانگاه‌‌ها

چنانچه در جریان اجرای وظایف مسئولین فنی مراکز یاد شده فوق که از طرف وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی تعیین و تایید گردیده حادثه‌ای رخ دهد و مسئولین فنی در قبال بیماران و اشخاص ثالث طبق قانون مسئول و ملزم به جبران خسارت گردند.

8) بیمه مسئولیت حرفه‌‌ای مدیران و ناجیان استخر

این بیمه به منظور پوشش خسارات جانی ناشی از خطرات رخ داده در استخرها صادر می‌شود.

9) بیمه مسئولیت حرفه‌ای شرکت‌های نصب و نگهداری آسانسور، بالابر و پله ‌برقی

با وجود اینکه که‌ تعمیر و نگهداری‌ دوره‌‌ای آسانسورها از ط‌رف‌ مالکین‌ ساختمان‌های تجاری و مسکونی انجام‌‌ می‌شود اما بروز حوادث‌ ناشی‌ از سهل ‌‌انگاری‌ در نگهداری‌ آنها سبب ورود صدمات‌ جانی‌ به‌ استفاده‌کنندگان‌ از آسانسور می‌‌گردد. در این ‌بیمه‌نامه جبران خسارت‌های جانی، فوت‌ و نقص‌ عضو وارد به سرنشینان آسانسور تحت پوشش قرار می‌گیرد؛ منوط به اینکه مسئولیت ‌بیمه‌گذار در حادثه رخ داده محرز و مشخص گردد.

10) بیمه مسئولیت حرفه‌‌ای مدیران شهربازی و اماکن تفریحی

مدیر شهربازی مسئولیت مشکلات احتمالی که در حین استفاده از دستگاه‌ها برای استفاده‌کنندگان رخ می‌دهد را بر عهده دارد. این بیمه به منظور جبران خسارات ناشی از خطرات استفاده از دستگاه‌های شهربازی صادر می‌شود.

11) بیمه مسئولیت حرفه‌ای هتل داران و مدیران واحدهای اقامتی

براساس این طرح بیمه‌ای، خسارات جانی و مالی مسافرین در اثر حوادث در طول مدت اقامت در هتل یا مسافرخانه بیمه می‌گردد. در ضمن چنانچه واحد اقامتی دارای امکاناتی نظیر استخر، مجموعه ورزشی، پارکینگ وغیره باشد خسارات مالی و جانی وارد به استفاده کنندگان جبران خواهد شد.

12) بیمه مسئولیت حرفه‌‌ای مدیران مهدکودک

بیمه مسئولیت مدنی بیمه‌گذار در برابر کودکان، بدین معنی که چنانچه در طول مدت نگهداری کودکان در مهدکودک، خسارت بدنی ناشی از حادثه به کودکان وارد آید و بیمه‌گذار مسئول جبران آن شناخته شود.

13) بیمه مسئولیت حرفه‌‌ای مدیر سینما

مدیران سالن‌های سینما، کنسرت و اجلاس در قبال خطرات احتمالی افراد استفاده‌کننده سالن‌ها مسئولیت دارند. برای پوشش خسارات ناشی از خطرات احتمالی در این سالن‌ها، بیمه‌نامه مسئولیت حرفه‌ای مدیران سالن‌های سینما، کنسرت و اجلاس، صادر می‌شود.

14) بیمه مسئولیت حرفه‌‌ای مدیران رستوران‌ها

بیمه مسئولیت رستوران برای جبران خسارات جانی وارد به استفاده کنندگان از رستوران می‌باشد البته اگر مقصر حادثه مدیر رستوران شناخته شود.

15) بیمه مسئولیت حرفه‌‌ای نگهبانان مسلح بانک‌ها

بیمه‌نامه مسئولیت نگهبانان مسلح بانک‌ها‌، کلیه خسارات ناشی از خطرات نگهبانان مسلح بانک‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهد.

16) بیمه مسئولیت حرفه‌‌ای تعمیرگاه‌های مجاز خودرو

مسئولیت خسارت‌های جانی و مالی وارده در محدوده تعمیرگاه بر مالکین و خودروهای آنها در طول مدتی که در تعمیرگاه هستند بر عهده صاحبان تعمیرگاه‌ها می‌باشد که با خرید این بیمه‌نامه می‌توانند مسئولیت خود را به شرکت بیمه واگذار نمایند.

17) بیمه مسئولیت حرفه‌‌ای وکلای دادگستری

این بیمه به منظور پوشش مسئولیت خسارات مالی ناشی از مسئولیت وکلای دادگستری در قبال اشخاص ثالث صادر می‌شود.

18) بیمه مسئولیت حرفه‌‌ای سردفتران و دفتریاران

بیمه مسئولیت حرفه‌ای سردفتران و دفتریاران به منظور پوشش مسئولیت خسارات ناشی از مسئولیت سردفتران و دفتریاران در قبال اشخاص ثالث صادر می‌شود.

19) بیمه مسئولیت حرفه‌‌ای مراقبین در منزل

بیمه مسئولیت حرفه‌ای بیمه‌گذار در قبال اشخاصی که به علت خطا، اشتباه، غفلت، و یا قصور بیمه‌گذار در انجام کلیه خدمات مراقبت و پرستاری از بیمار‌، کودک و سالمند در منزل دچار صدمات جسمانی و یا روانی گردیده و یا فوت شوند و بیمه‌گذار مسئول جبران آن شناخته شود، بیمه‌گر پس از احراز مسئولیت بیمه‌گذار نسبت به جبران خسارت اقدام می‌نماید.

برخی از مشتریان