صندوق امانت بانک ها بیمه می شوند

صندوق امانت بانک ها بیمه می شوند

در نشست رئیس شورای امنیت ملی، مسئولان انتظامی و قضایی مقرر شد بانک مرکزی و وزارت اقتصاد جهت بیمه کردن تمامی صندوق های امانت بانک ها پیشنهادات خود را طی یک هفته ارائه دهند.

به نقل از خبرگزاری فارس با توجه به سرقت اخیر بخش هایی از صندوق امانات بانک ملی ایران که نگرانی هایی را برای مردم جهت سپردن اموال شان به صندوق امانات بانک ها ایجاد کرد. روز دوشنبه جلسه ای با حضور فرماندهی کل انتظامی کشور، مدیر عامل بانک ملی، بانک مرکزی، دبیر شورای امنیت ملی کشور و سایر مسئولان مربوطه جهت بررسی ابعاد قضایی، فنی ، ایمنی و انتظامی برگزار شد.

در این نشست ضمن بررسی وضعیت امنیتی و ایمنی شعبه بانک ملی مورد سرقت قرار گرفته و تشریح وقایعی که اتفاق افتاده، دستور العمل ها، ضوابط و مقررات موجود، چگونگی نظارت بر اجرا و نحوه برقراری امنیت و ایمنی صندوق‌های امانات دیگر بانک‌های سراسر کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین مقرر شد کارشناسان مربوطه، پیشنهاد‌های مطرح شده در جلسه امروز برای ارتقای سطح ایمنی را مورد بررسی دقیق‌تر قرار دهند تا در نشست هفته آینده تصمیم گیری نهایی به عمل آید.

علاوه بر این، مقرر شد به منظور بیمه تمام صندوق‌های امانات و اصلاح دستورالعمل‌های موجود در مورد ضوابط بین مشتریان و بانک ها، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی، پیشنهاد‌های اصلاحی خود را ظرف یک هفته به دبیرخانه شورای امنیت کشور ارائه دهند تا در سیر مراحل تصویب قرار گیرد.

سید مجید میراحمدی معاون امنیتی و انتظامی وزیر و دبیر شورای امنیت کشور در این نشست ابراز امیدواری کرد با اتخاذ تدابیر لازم، شاهد چنین اتفاقات ناباوارانه دیگری که باعث آسیب به احساس امنیت عمومی در کشور می‌شود، نباشیم و صندوق امانات بانک‌ها با ضریب ایمنی کاملا اطمینان بخش و اصلاح برخی از دستورالعمل‌های مربوطه، به کار خود مجدانه ادامه دهند.

در این نشست همچنین از اقدامات برجسته فراجا و همکاری دادستانی تهران تقدیر و تشکر به عمل آمد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.